SP1 Aktualności środa, 28 października 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START

Zdrowe odżywianie w klasie 3B PDF Drukuj Email

Zdobycie wiedzy na temat jak się zdrowo odżywiać to jedno z ważniejszych zadań, które realizujemy w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Klasa 3B przygotowała na drugie śniadanie zdrowe, smaczne kanapki. Uczniowie z zapałem przystąpili do ich zrobienia. Każdy przyniósł to co lubi, co mu smakuje. Oczywiście pamiętając o zdrowych. odżywczych produktach. Po ich wykonaniu była degustacja własnoręcznie zrobionych kanapek. Nic tak dobrze nie smakuje, jak samodzielnie zrobione drugie śniadanie.
Opracowała
Ewa Witkowska

fot. Ewa Witkowska

„Zostań mistrzem kaligrafii” PDF Drukuj Email

1 października uczniowie klas drugich wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie kaligraficznym pod hasłem „Zostań mistrzem kaligrafii”, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania z zachowaniem zasad kaligrafii.

Brano pod uwagę:
- ogólne wrażenie estetyczne
- czytelność
- właściwe łączenie liter
- prawidłowe rozmieszczenie tekstu
- poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.

Mistrzem kaligrafii została Julia Wąsowicz z kl. 2 c.
II miejsce zajęła Anna Głodowicz z kl. 2 a
III miejsce zajęła Amelia Polaczek z kl. 2 b

Wszystkie prace były na wysokim poziomie.

Gratulujemy uczniom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.
Wiesława Półtorak
Izabela Olszańska

fot. Izabela Olszańska i Wiesława Półtorak

„Jesień w lesie”

19 września zaproszono uczniów kl. 1-3 do udziału w konkursie plastycznym „Jesień w lesie”. Celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów oraz utrwalenie wiedzy o cechach jesieni. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do 26 IX wpłynęło 67 prac konkursowych, które zaprezentowano na wystawie w szkole. Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie, różnymi technikami plastycznymi.

Jury miało bardzo trudne zadanie w wyborze zwycięzców.

Przyznano następujące miejsca poszczególnym uczniom:

I miejsce:

Amelka Polaczek 2b
Emilka Olszowska 2b
Łódzki Maksymilian 2b

Dziękujemy uczniom za tak duże zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.
Wiesława Półtorak

fot. Halina Kulbida-Pietrzak i Wiesława Półtorak

Piramida żywieniowa

Jesień to czas częstych przeziębień. W ostatnim tygodniu uczniowie 1A rozmawiali o tym, co ma wpływ na zdrowie, w jaki sposób przenoszą się choroby i jak im zapobiegać. Dyskutowały o tym, co trzeba jeść, żeby być zdrowym. Podsumowaniem tygodnia była stworzona przez uczniów piramida żywieniowa z produktami, które powinny być podstawą pożywienia każdego dziecka.

fot. Halina Kulbida-Pietrzak

Spotkane ze Strażą Miejską PDF Drukuj Email

Dnia 20 października 2020 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejską na temat: „Bezpieczna droga do szkoły”. Panie omawiały sytuacje związane z bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły, udzieliły instruktażu dotyczącego przejścia tylko w dozwolonych miejscach.

Ponieważ uczniowie klas 1 uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie – Akademia Bezpiecznego Puchatka, wszystkie przekazane informacje przez Panie ze Straży Miejskiej będą wykorzystane praktycznie i w konkursie.

Wychowawczynie przeprowadziły również lekcje związane z zachowaniem bezpieczeństwa uczniów.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali upominki w postaci znaczków i kamizelek odblaskowych. Spotkane odbyło się z zachowanie wszelkich procedur dotyczących COVID-19.
Z bezpiecznymi pozdrowieniami
Honorata Kryszewska - wicedyrektor

fot. Teresa Kacprzak

Próbny alarm dla klas I

Dnia 20 października 2020roku odbył się próbny alarm dla uczniów klas pierwszych.
   Wychowawcy klas ogłosili alarm dla swoich uczniów, uczniowie ustawieni parami zostali ewakuowali z budynku, pod nadzorem nauczycieli. Ewakuacja uczniów przebiegała zgodnie z instrukcją, czas ewakuacji – to 2 minuty.
   Nauczyciele sprawdzili obecność w klasach:
Kl. 1a – 20/23 obecnych
Kl. 1b – 21/23 obecnych
Kl. 1c- 22/24 obecnych
Ogółem obecnych było – 63/ 70 uczniów.
Honorata Kryszewska
wicedyrektor

Piramida żywieniowa PDF Drukuj Email

fot. Halina Kulbida-Pietrzak

Złota Polska Jesień PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 1-3 brali udział w konkursie szkolnym pt. Złota Polska Jesień. Wykonali prace o Jesieni. Wszystkie prace były piękne, sprawiły radość wszystkim, którzy wchodzili na teren szkoły, trochę radości w pochmurne, deszczowe dni.
Najpiękniejsze prace uczniów to: Wiktoria Sobczak 1A, Iga Kaczmarek 2C, Tymoteusz Auchimowicz 1C, NataliaZdebiak 1C, Piotr Bartkowiak 2A, Lena Rudnicka 3C
   Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.Gratulujemy!
Irena Wiącek, Monika Majerska

fot. Irena Wiącek