SP1 Aktualności sobota, 15 sierpnia 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START

Logo Librus

Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

logo FAR

Komunikat PDF Drukuj Email

RODZICE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Szanowni Państwo!

Spotkanie organizacyjne z udziałem dyrekcji i wychowawców klas pierwszych odbędzie się dnia 26.08.2020 (w środę) w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach, w stołówce szkolnej, wg harmonogramu:

1. Klasa 1a – godz. 16:30

2. Klasa 1b – godz. 17:00

3. Klasa 1c – godz. 17:30

Listy uczniów klas pierwszych zostały wywieszone w holu szkoły, proszę sprawdzić, do której klasy przydzielono Państwa dziecko.

Zapraszamy Rodziców razem z dziećmi. Będzie to okazja, aby wspólnie obejrzeć szkołę.

Od 1 września dzieci do szkoły będą wchodziły same ze względów bezpieczeństwa.
Agnieszka Ropska

Dzień dobry, w związku z realizacją projektu EOG, proszę Państwa o wypełnienie ankiety oraz upowszechnienie jej na stronach internetowych/ Facebooku. Celem ankiety jest poznanie oczekiwań mieszkańców względem urzędu oraz jednostek. Liczy się każdy głos. Ankieta dostępna jest od 31.07.2020 r. do 17.08.2020 r. pod linkiem https://zary.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne na stronie www.zary.pl w zakładce Ankiety i konsultacje społeczne.

Dzień dobry. Drodzy Uczniowie, zaświadczenia z wynikami egzaminów będą do odebrania w szkole od piątku 31 lipca 2020 roku w godzinach 8.00 - 15.00. Wraz z zaświadczeniami przekażemy indywidualne hasło do logowania na stronie SIOEO, na której znajdują się szczegółowe informacje na temat egzaminu z każdego przedmiotu. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam po odbiór dokumentów.
Agnieszka Ropska - dyrektor szkoły

Pomagamy Romkowi PDF Drukuj Email

Dziękujemy społeczności naszej szkoły, dzięki dobrym serduszkom zebraliśmy kwotę 4132 zł, która w całości została wpłacona na konto Romka w fundacji www.pomagamy.pl
Patrycja Dudkiewicz

Życzenia od Burmistrz Miasta Żary PDF Drukuj Email

Wakacje 2020 PDF Drukuj Email

Propozycje na wakacyjne wyjazdy dla społeczności SP1.

Wiktoria Błaszczyk

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

1 miejsce w konkursie na ulotkę z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska otrzymał Adam Sobczak z klasy 7a.
Gratuluję!
Joanna Naumik

Adam Sobczak

Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOŁY

I WŁADZY NOWEMU SAMORZĄDOWI UCZNIOWSKIEMU

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają…, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, żeby świadczył
przysługi, pomagał, opiekował się pilnował porządku i praworządności… to nie tylko praca, ale i
walka… w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom
porządku i sprawiedliwości.”

Janusz Korczak

Samorząd Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie, którzy wybierają swoich przedstawicieli do zarządu SU. To właśnie oni, w porozumieniu z całą społecznością, mają wpływ na to, co dzieje się w szkole. Dzięki intensywnym działaniom swoich przedstawicieli wszyscy uczniowie mają szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz wzbogacać ofertę imprez szkolnych.

W tym roku szkolnym wyjątkowo, inaczej niż zwykle, wzięliśmy udział w WYBORACH DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Swoje głosy oddawaliśmy zdalnie i dokonaliśmy wyboru uczniów do ZARZĄDU SU na rok szkolny 2020/2021.

NOWĄ PRZEWODNICZĄCĄ SU została: Maja Harasim

Członkami Zarządu SU zostali również:
Klaudia Stańczyk – zastępca
Maja Lipińska – sekretarz
Ania Błażewicz - skarbnik

Co roku w sposób niezwykle uroczysty, w czasie apelu kończącego rok szkolny, następuje przekazanie władzy SU, a także SZTANDARU SZKOŁY. Ze względu na wyjątkową sytuację w tym roku nie możemy spotkać się wszyscy razem na placu apelowym.

Zachęcamy jednak do zapoznania się ze słowami, w których Przewodnicząca Kornelia Kostecka przekaże władzę:

„Przez ostatni rok pełniłam funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. To bardzo odpowiedzialna praca, ale i wielkie wyróżnienie. Dziś ja i moi koledzy żegnamy mury tej Szkoły. Władzę przejmuje nowy Samorząd Uczniowski ze swoją przewodniczącą Mają Harasim. Mam nadzieję, Koleżanko, że mnie godnie zastąpisz i będziesz z dumą pełniła tę zaszczytną służbę. Powodzenia!”

Równie ważnym momentem jest przekazanie SZTANDARU SZKOŁY. Sztandar jest bardzo ważnym symbolem, odgrywającym istotną rolę w życiu Społeczności Szkolnej. Jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Sztandar uczy poczucia odpowiedzialności i troski o dobre imię szkoły i zobowiązuje do właściwych postaw.

Ceremoniał przekazania opieki nad sztandarem również odbywa się co roku w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego w obecność całej SPOŁECZNOŚĆI SZKOLNEJ

Chorąży mówi:
„Przekazujemy Wam Sztandar. Opiekujcie się nim i godnie reprezentujcie naszą Szkołę. Przyjmijcie Go z czcią i godnością polskiego ucznia.” Nowy chorąży odpowiada: „Przyjmujemy od Was sztandar. Obiecujemy dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i być godnymi reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach”
Iwona Szczuka

fot. Marzena Bałdyga i Igor Rybaczek