SP1 Aktualności czwartek, 02 kwietnia 2020

 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 9088147
Aktualności
Nauczanie zdalne w klasie 3b PDF Drukuj Email

   Klasa 3b szlakiem Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce.
Wioletta Łęcka 
Drodzy Rodzice PDF Drukuj Email

27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru   Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Teatru z tej okazji zapraszamy miłośników teatru na propozycję teatrów online ze strony http://vod.teatrwielki.pl/ . Tutaj znajdziecie Państwo różne propozycje dla dorosłych (m.in. Carmen, Straszny Dwór, Halka, Mąż i żona) oraz dla dzieci w zakładce Dzieci. Dodatkowo zapraszam najmłodszych na Domowe Przedszkole na stronie vod.tvp.pl.  

   Osobiście zapraszam na „Baśń o trzech konikach” w wykonaniu iTeatru https://iteatr.tvp.pl/36866367/wideo

   Drodzy czytelnicy, drodzy uczniowie RZUCAM WYZWANIE

   Wykonajcie szmacianki, maskotki ze starych ubrań lub drewniane kukiełki i zróbcie „Domowy Teatrzyk” nagrajcie go i wyślijcie do mnie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pochwalimy się Waszymi pomysłami przed całą szkołę. Filmiki załączymy na stronie naszej szkoły.

   Pozdrawiam i życzę przyjemnej, twórczej zabawy do której włączę się z moją córką Tosią. Anna Andrukiewicz

 
Wiadomości o teatrze Wiadomości o teatrze Materiały dydaktyczne o teatrze Zapraszam najmłodszych na przedstawienie online Pchła Szachrajkaautorstwa pani Reny Wan autorstwa pani Agnieszki Kuklińskiej udostępnione przez panią Katarzynę Chojancką - Musiał  

 


Tydzień z Internetem 2020


23-29 marca 2020 roku w całej Europie

motyw przewodni: e-MOcni przez całe życie


   Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już ponad milion osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

   W czasie panującej epidemii na całym świecie rośnie zainteresowanie zdalnymi formami nauczania i uczenia się. Widać to przede wszystkim w Chinach, które w największym stopniu zostały dotknięte kryzysem. Obecnie trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa ta szczególna sytuacja oraz z jakimi jej konsekwencjami przyjdzie się nam zmierzyć w przyszłości, jednak warto przy tej okazji pokazywać ludziom potencjał e-learningu oraz pracy zdalnej, a także różne możliwości czerpania wiedzy z zasobów dostępnych online.

   Dlatego w tym roku organizacja przygotowała specjalny scenariusz – pomysł na spotkanie do przeprowadzenia na odległość z wykorzystaniem narzędzi do telekonferencji Zoom. Zachęcamy do skorzystania!

   Dostępny jest też scenariusz spotkania pokazujący możliwości uczenia się z internetu i zawierający przydatne linki.

   Wszystkie scenariusze przygotowane przez organizację znajdziecie Państwo na stronie http://tydzienzinternetem.pl/#scenariusze lub http://tydzienzinternetem.pl/materialy-edukacyjne-partnerow-kampanii/

  Zachęcam do wejścia na stronę

   Materiał przygotowany przez Annę Andrukiewicz z wykorzystaniem strony http://tydzienzinternetem.pl/

TERAZ CZAS NA CZYTANIE
    Gorąco zachęcamy rodziców do skorzystania z kwarantanny w sposób, który zbuduje kompetencje dzieci na przyszłość i w tym obszarze przekuje potencjalny kryzys w sukces.

   „Dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

   Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Czytanie przynosi także wiele innych skutków długofalowych:, buduje kompetencje społeczne, emocjonalne i kognitywne, ma moc niwelowania różnic społecznych.

   Tak więc zachęcamy: macie czas? Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach!

   Więcej na portalu społecznościowym FB TerazCzasNaCzytanie

 

 
Bajka Doroty Bródki


   Drodzy rodzice Zachęcam do przeczytania dzieciom bajki Doroty Bródki o naszej aktualnej rzeczywistości. Wszyscy jesteśmy zagubieni, zdezorientowani, niepewni przyszłości. Nasze dzieci również. Dlatego WARTO ROZMAWIAĆ. Bajka dotyka problemu koronawirusa i tłumaczy dzieciom jak należy postępować w okresie kwarantanny, daje nadzieję na to, że jeśli wszyscy będą stosować się do zaleceń, przetrwamy i pokonamy złego króla.

link do książki w pdf:
 
Ogłoszenie


Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie udostępnił bezpłatnie wybrane książki dziecięce i młodzieżowe. Kolekcja przygotowana przez Legimi obejmuje 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszych nastolatków. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych. Czytajcie i polecajcie!
Z pozdrowieniami biblioteka szkolna


 
Bajka Doroty Bródki PDF Drukuj Email

   Drodzy rodzice Zachęcam do przeczytania dzieciom bajki Doroty Bródki o naszej aktualnej rzeczywistości. Wszyscy jesteśmy zagubieni, zdezorientowani, niepewni przyszłości. Nasze dzieci również. Dlatego WARTO ROZMAWIAĆ. Bajka dotyka problemu koronawirusa i tłumaczy dzieciom jak należy postępować w okresie kwarantanny, daje nadzieję na to, że jeśli wszyscy będą stosować się do zaleceń, przetrwamy i pokonamy złego króla.

link do książki w pdf:
 
 
Uczniowie klasy 3a poszukują kompozytora PDF Drukuj Email

   Uczniowie klasy 3a – Klaudia Ostrowska, Alicja Baranowska oraz Mateusz Mrzewa ułożyli tekst piosenkę – wiersz. Może znajdzie się uczeń chętny do ułożenia melodii do tych słów? A tekst niesie ważne przesłanie. Gratuluję Wam kochani!
Patrycja Dudkiewicz


Od paru dni nie chodzimy do szkoły, bo zły wirus rozchodzi się jak szalony.
Nie chcemy źle robić nikomu, więc wszystkie dzieci siedźcie w domu.
Hip hop robimy sobie rapa, to są koronaferie, a wirus to nasze zagrożenie.

   Ref: Moje koronaferie to takie ferie gdzie duży i mały ma być zdrowodoskonały.

Myjmy ręce i odżywiajmy się zdrowo będziemy żyć kolorowo.
Korona wirus bardzo zły zostańmy w domu raz dwa trzy.

   Ref: Moje koronaferie to takie ferie gdzie duży i mały ma być zdrowododoskonały. 
Ćwiczenia I zabawy logopedyczne w domu PDF Drukuj Email

   Do utrwalania prawidłowej wymowy warto skorzystać z podanych niżej linków, na których można znaleźć ćwiczenia on-line, ćwiczenia do wydrukowania oraz dużo ciekawych pomysłów na zabawy logopedyczne w domu.
Jolanta Koch

Ćwiczenia do druku


Ćwiczenia on-line


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 405