SP1 Aktualności niedziela, 16 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7675202
Aktualności
Finał Turnieju Matematycznego PDF Drukuj Email

   13 grudnia 2018 odbył się finał Turnieju Matematycznego, w którym zmierzyli się najlepsi z najlepszych. To oni zajmowali czołowe miejsca w I i II etapie turnieju. W finale zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, zadań logicznych, ułożenie tangramu oraz matematyczne kółko i krzyżyk.

   Uczestnicy finału wykazali się świetnym przygotowaniem oraz umiejętnością logicznego myślenia. Zwycięzcy finału otrzymali tytuł NAJLEPSZEGO MATEMATYKA W SZKOLE. Są to:
  • Aleksandra Ślipko kl. 3b gim. – w pionie klas trzecich gimnazjum,
  • Jakub Nowicki kl. 8c i Michał Kłębukowski kl. 8b – w pionie klas ósmych,
  • Emilia Mazurkiewicz kl. 7c – w pionie klas siódmych.

Jeszcze raz gratuluję zwyciezcom.
Alicja Kurzydło


fot: Alicja Kurzydło
 
14 edycja Konkursu Święto Matematyki już rozstrzygnięta PDF Drukuj Email

   1 grudnia w Naszej Szkole odbył już po raz czternasty Konkurs Matematyczny dla Szkół Podstawowych ŚWIĘTO MATEMATYKI pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Żary. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas ósmych żarskich szkół podstawowych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie oraz Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej. Organizatorem konkursu są nauczyciele matematyki SP1 Żary. Konkurs składał się z 2 części – konkursu indywidualnego oraz zmagań grupowych szkół.

Uczniowie nagrodzeni to:
I miejsce: Konrad Rybaczek (KSP), Kacper Lisik (SSP),
II miejsce: Dawid Chmal (SSP), Kacper Zych (SSP), Juliusz Kujawa(KSP),
III miejsce: Anna Drapała (SP1 Żary), Wiktor Klój (KSP).

W zmaganiach grupowych laureatami konkursu zostali:
I miejsce – SP1 Żary oraz KSP,
II miejsce – SSP,
III miejsce – SP 10 Żary.
Alicja Kurzydłofot: Alicja Kurzydło


Alfik matematyczny

fot. Alicja Kurzydło
 
Zdrowe odżywianie i zdrowe przekąski w klasie 1c PDF Drukuj Email

   W listopadzie uczniowie kl. 1c na zajęciach lekcyjnych rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, które mogą przynosić do szkoły. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek. Przygotowani uczniowie, ubrani w odpowiednie kucharskie stroje i ze zdrową żywnością, pracowali nad przygotowaniem smacznej i zdrowej kanapki. Praca była ciężka, wymagała wielu pomysłów, skupienia, uwagi, bezpieczeństwa, ale przyniosła uczniom dużo radości i zadowolenia. Efekty pracy przedstawiają zdjęcia dzieci podczas robienia kanapek i dekorowania ich. Na koniec uczniowie mogli smakować swoje przepiękne, kolorowe i co najważniejsze zdrowe kanapki. Zajęcia były „bardzo smaczne” i wesołe, a uczestnicy zadowoleni z siebie i ze swoich efektów pracy.
Irena Wiącek


fot. Irena Wiącek
 
ZUCHY - „Sześć kroków do Niepodległej” PDF Drukuj Email

   Czwartego grudnia 2018 r. harcerki z żarskiego hufca zorganizowały dla uczniów klas drugich i trzecich grę patriotyczną pn. „Sześć kroków do Niepodległej”. Z uwagi na tematykę, gra patriotyczna była dość trudna, ale reprezentanci klas dzielnie w niej wzięli udział. Każdy patrol musiał wykonać 6 zadań: zagrać w domino słowiańskie, rozwiązać krzyżówkę, wygrać quiz „Tak”- „Nie” dotyczący Patrona Szkoły, zagrać w memory z władcami Polski, ułożyć puzzle z żarskich pocztówek, a także zrobić kokardę narodową. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zgłoszonych uczniów.
Emilia Drgasfot. Honorat Kryszewska
 
„Bezpieczne wędrówki od Grosika do Złotówki” PDF Drukuj Email

   W grudniu 2017 roku, uczniowie kl. 2a Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach przystąpili do projektu z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa „Bezpieczne wędrówki od Grosika do Złotówki”.

   Poznaliśmy naszego przewodnika Grosika, który zaprosił nas w międzygalaktyczną podróż po planetach takich jak Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka, na których mieliśmy zdobywać cenne wiadomości. Co miesiąc lądowaliśmy na innej planecie i zdobywaliśmy nowe wiadomości. Dowiedzieliśmy się jak można zarabiać pieniądze, jak je mądrze wydawać i inwestować oraz bezpiecznie przechowywać. Zapoznaliśmy się z piosenką, która towarzyszyła nam przez całą podróż oraz wykonaliśmy czapki z papieru. Każdy z nas otrzymał Dziennik podróży, w którym dokumentował realizację zadań i nabyte umiejętności. Jest grudzień 2018r., nasza podróż dobiegła końca. W listopadzie zaprosiliśmy na nasze zajęcia rodziców i nauczycieli, chcąc pochwalić się zdobytą wiedzą na temat finansów i bezpieczeństwa. W czasie całego roku poznaliśmy wiele pojęć związanych z finansami, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Byliśmy na wycieczce w banku, gdzie mogliśmy się z bliska przyjrzeć pracy bankowców, zaobserwować i dowiedzieć się w jaki sposób bank służy ludziom. Posłuchaliśmy rady jak należy gospodarować własnym budżetem. Swoją już zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy podczas pobytu na Zielonej Szkole, gdzie każdy z nas musiał sam gospodarować własnymi finansami. Poprzez udział w projekcie wzmocniliśmy nasze kompetencje matematyczne w zakresie rozwiązywania zadań związanych z liczeniem pieniędzy. Do realizacji naszych celów wykorzystaliśmy wiele zabaw muzycznych, ruchowych. Wykonaliśmy również wiele prac plastycznych. Uczyliśmy się ze sobą zgodnie współpracować podczas wykonywania różnych prac zespołowych. Twierdzimy, że udział w projekcie bardzo wzbogacił naszą wiedzę na temat finansów i bezpieczeństwa. Również przyczynił się do integracji naszego zespołu. Będziemy miło wspominać czas spędzony z Grosikiem. Uczniowie klasy 3a SPnr1 w Żarach wraz z wychowawcą.
Wiesława Półtorak
Oto przykłady niektórych naszych działań:

fot. Wiesława Półtorak
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 330