SP1 Aktualności piątek, 15 listopada 2019

Logo Librus

Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

logo FAR

Konkurs Pięknego Czytania PDF Drukuj Email

Uczestnicy Turnieju Głośnego Czytania zaprezentowali się uczniom klas 1 w książce R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Konkurs Pięknego Czytania w naszej szkole odbywa się co roku, warto udoskonalać tę umiejętność. Nic tak nie wpływa na dobre czytanie jak czytanie… Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki, oprócz lektur czekają tu inne ciekawe książki przyrodnicze, przygodowe, bajki, wierszyki i baśnie.
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Fedorowicz - Nalaskowska

fot. Anna Andrukiewicz

Uroczystość obchodów Święta Niepodległości klasy I-IV PDF Drukuj Email

8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. W 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy 3a i 3b przygotowały uroczysty apel dla klas I-IV, by uczcić narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Dziękujemy wszystkim za czynny udział w uroczystości.
Klasy 3a i 3b oraz panie Patrycja Dudkiewicz i Wioletta Łęcka

fot. Patrycja Dudkiewicz

Pierwsze miejsce w dwójce dziewcząt na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Akrobatyce Sportowej PDF Drukuj Email

9 listopada 2019 r. Zuzanna Jelska (uczennica klasy 6c) wraz z koleżanką z klubu Weroniką Szik zajęły pierwsze miejsce w dwójce dziewcząt na Międzywojewódzkich Mistrzostwach "MIASTA LESZNA" w Akrobatyce Sportowej. W zawodach brało udział 310 zawodników (12 klubów) z pięciu województw.
Gratulacje! :-)

fot. Alicja Maliszewska

Zabawa w detektywów po angielsku i międzynarodowo PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy językowej będą bawić się w detektywów. Uczniowie klasy 5b biorą udział w projekcie międzynarodowym programu eTwinning "Interpol mascots in action". Razem z uczniami z Hiszpanii, Niemiec i Francji układają wymyślone historie w języku angielskim i będą prowadzić międzynarodowe śledztwa. Naszymi głównymi bohaterami jest Żaruś, najlepszy detektyw oraz jego szef Tiger. Zapraszam do obejrzenia naszego filmu oraz poznania detektywów z innych krajów. Już niedługo kolejne odcinki.
Izabela Mielniczek z zespołem detektywów

Nasz film:

Film z Niemiec:

Film z Francji:

Zaspół z Hiszpanii:

Projekt międzynarodowy dla uczniów klas pierwszych PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści biorą udział w projekcie międzynarodowym "NeuroEnglish". W projekcie nauczyciele z 9 różnych krajów europejskich pracują nad wspólnym przedsięwzięciem - wykorzystując wiedzę z zakresu neurodydaktyki, wspólnie przygotowują zadania a języka angielskiego dla uczniów dopasowane do różnych stylów uczenia się dzieci. Prace nad pierwszą częścią projektu już się rozpoczęły. Możecie obejrzeć nasz pierwszy filmik z uczniami klasy 1a oraz filmy wykonane przez kolegów z zagranicy.
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego