SP1 Rok Chopinowski niedziela, 23 stycznia 2022
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Rok Chopinowski

     Dziesięć lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) wyróżniła polskiego pianistę i kompozytora, Fryderyka Chopina i ogłosiła rok 1999 Rokiem Chopinowskim. W Polsce jego obchody zostały oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego 20 stycznia 1999 r. na uroczystym koncercie poświęconym muzyce tego artysty.
    To był również zaszczyt dla naszej szkoły i wszystkich placówek, które noszą imię Fryderyka Chopina. Godnie uczciliśmy wtedy naszego Patrona. „Głos Uczniowski” (obecnie „W szkolnym rytmie”) przybliżył środowisku szkolnemu postać kompozytora, w lutym został zorganizowany Wieczór Chopinowski pt. „Życie, dzieła i znaczenie Fryderyka Chopina w światowej muzyce”. W tym samym miesiącu odbył się Międzyszkolny Konkurs Muzyczno-Poetycki Poświęcony Chopinowi. W marcu zaś został zorganizowany konkurs na plakat pt. „Malujemy muzykę Chopina”. Najciekawsze prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej w holu szkoły. Klasy siódme i ósme obejrzały film o kompozytorze pt. „Serce poety”, a klasy szóste wzięły udział w konkursie „Co wiemy o Fryderyku Chopinie?” Organizowaliśmy również apele i muzyczne wieczorki. Uwieńczeniem obchodów była wycieczka do Żelazowej Woli pod hasłem „Podążamy śladami Chopina” oraz wizyta u prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego. Organizatorem wycieczki była p. dyrektor Ewa Krauze-Michalska.
    Rok 2010 będzie również szczególny, przypada w nim bowiem 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Już teraz przygotowujemy plan imprez i uroczystości poświęconych naszemu Patronowi. Mamy nadzieję, że stworzymy bogatą ofertę, która zaspokoi potrzeby i oczekiwania naszego środowiska szkolnego, społeczność lokalną i zaproszonych gości.
    O planowanych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie własnych pomysłów imprez z tej okazji.


Międzyszkolny konkurs plastyczny w Jedynce

   

Dąb im. Fryderyka Chopina

   

Biblioteka szkolna - Rok Chopinowski

   

Obchody 200. lecia urodzin Fryderyka Chopina

   

Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie

   

Podsumowanie Roku Chopinowskiego 
STOPKA